خدمات مهندسی ساختمان | ویلا 360

 

طراحی معماری ساختمان 

معماری یک هنر است. مانند نقاشی. مانند هنر موسیقی. یک ساختمان زیبا و راحت، به واقع چیز فوق العاده است. شهر زیبا، خانه زیبا، بر روی ذهن و اخلاق انسان تأثیر می گذارند. آنهایی که با دنیای عمیق معماری آشنایی دارند، می دانند که معماری نه تنها تعیین ارتباط فضاهای داخلی، موقعیت زمین، وضعیت همسایه ها، شمالی جنوبی، نما، اقلیم و باد و نور و مسائل اینچنینی، بلکه بسیار فراتر از این هاست. معماری آن چیزی است که بایستی نگاه عموم به چیستی آن اصلاح شود. به هر ترتیب، در تیم ویلا 360 خدمات طراحی انواع ساختمان با کاربری های متفاوت، مسکونی و تجاری با کیفیت بسیار بالا طراحی و ارائه می شود. شیوه ارائه نیز، همانطور که از نام شرکت و سایت حاضر مشخص است، به صورت 3D و 360 درجه خواهد بود. به این ترتیب که به جای ارائه چند تصویر سه بعدی از فضای بیرونی و داخلی ساختمان، ما لینکی را به کارفرما ارائه می دهیم که می تواند در ساختمان طراحی شده خود قدم بزند و در حالت شبیه سازی شده، پیش از ساخته شدن، مبلمان و چیدمان آن را نگاه و بررسی کند. تکنیک جالب و جدیدی است و امیدواریم مورد توجه مراجعان عزیزمان قرار گیرد. پیشنهاد می کنیم به قسمت "نمونه کارها" مراجعه کنید.

 

طراحی محوطه و فضای سبز

یکی از مهم ترین مسائلی که ما به آن اعتقاد داریم این است که طراحی ساختمان، باید همزمان با محوطه آن انجام گیرد. چیزی که ابدا مرسوم نیست. این یک اشتباه رایج است. بسیار شده است که به تصاویر ویلاهای زیبا نظر می افکنیم و زیبایی ویلا و ساختمان ما را شیفته می کند. در حالی که در اکثر موارد زیبایی محوطه، آن منظره دلنشین را تولید کرده است. بسیاری از ویلاها را اگر در محوطه بزرگ تر و سرسبز تر قرار دهیم، بسیار زیباتر به نظر می رسند. متأسفانه روز به روز مساحت محوطه ها کوچک تر می شود و عملاً توانایی مهندس برای طراحی یک محوطه مناسب و قشنگ پایین آمده است. به هر حال، توصیه می کنیم از دفاتر طراحی خودتان همیشه فضای ویلا را در زمین مورد نظر بخواهید تا دید بهتری نسبت به پروژه بدست آورید. چه بسا دیده ایم که ساختان هایی طراحی شده، که در نرم افزار بسیار زیبا هستند، اما به فرض به این موضوع دقت نشده است که زمین در منطقه شیبداری قرار گرفته است. روی هم رفته، نگاه و دقت معماری و طراحی فضای سبز باید به تمام مسائل باشد. حتی ساختمان ها و محوطه های اطراف. تا بتواند پوشش گیاهی مناسبی را برای زیباسازی آن قطعه زمین پیش بینی و اجرا کند.

 

محاسبات سازه ای

هنگامی که صحبت از زلزله می شود، به یاد مهندس طراحی سازه ساختمان می افتیم. بله. حقیقت دارد که مهندس محاسب، وظیفه دارد ابعاد و مشخصات المان های سازه ای ساختمان را، مانند تیر و ستون و مهاربند، آنطور انتخاب کند که ساختمان بتواند در مقابل نیروی زلزله حداقل آیین نامه زلزله ایران، و یا در مقابل زلزله درخواستی کارفرما که بایستی از حداقل آیین نامه زلزله شدیدتر باشد، تاب بیاورد. در این میان ذکر این نکته ضروری است که کار مهندس محاسب، رعایت کردن سه اصل کارایی، مقاومت و اقتصاد است. یعنی علاوه بر اینکه سازه بایستی به میزان لازم از سختی کافی برخوردار باشد، بایستی در کنار مقاومت کافی از نظر اقتصادی نیز به صرفه باشد. یعنی بیش از نیاز پرهزینه نشود. مطلب مهم تر این است که کمک کند تا مصالح به شیوه درست در ساختمان به کار برده شود. بسیار دیده ایم که یک ساختمان با یک هزینه و مصالح ثابت، می توانست طوری ساخته شود که مقاومت آن به مراتب بیشتر از نمونه اجرا شده باشد. مواردی مانند طرح اختلاط بتن، جایگذاری اشتباه میلگرد. طریقه چیدن میلگردها. طوری که اگر همان تعداد میلگردها با شکل دیگری در اعضاء سازه به کار برده می شدند، بی شک مقاومت و شکل پذیری ساختمان بهتر از پیش بود. بنابراین، لازم است از دفاتر طراحی بخواهید که کامل ترین نقشه ها و بی نقص ترین نقشه ها را به شما ارائه دهند. که مطمئن باشید هرقدر در این زمینه هزینه کنید، ده ما مرتبه در انتهای کار، به قول معروف، جلو خواهید بود! و این یک واقعیت است. و در آخر به یاد داشته باشیم که نقشه ها باید کاملاً صحیح باشند تا با اجرای صحیح به نقشه ها نزدیک شویم. و نقشه های ناقص، نقشه های بدون جداول لیستوفر و بدون داده های نرم افزاری و خروجی های قابل فهم، نبایستی اساس کار یک پروژه چند صد میلیونی قرار بگیرند. کاری که می بینیم گاهی انجام می گیرد. که کار بسیار خطرناکی است.

 

مشاوره و طراحی رایگان

یکی از برنامه هایی که سایت ویلا 360 مصمم است آن را انجام دهد و در گذشته نیز چنین بوده، ارائه مشاوره های رایگان در زمینه ساخت و ساز می باشد. چه مسائل معماری و کیفیت و نوع مصالح، تا طریقه اجرا، جنس خاک منطقه ای، نوع و تفاوت و انتخاب اسکلت ساختمان، کیفیت اجرا و بسیاری مسائل دیگر. خواهش می کنیم در صورت هر گونه سوال در هر زمینه، ای تماس بگیرید تا ما مشتاقانه پاسخگو باشیم. علاوه بر این، طراحی اولیه رایگان نیز از برنامه های تیم ویلا 360 می باشد. که کارفرمایانی که قصد دارند ویلای نوسازی را طراحی کنند، یا فضای داخلی یا محوطه خود را به روز کرده و تغییر دهند، ما این آمادگی را داریم که به صورت رایگان طرح های اولیه خودمان را ارائه دهیم تا در صورت تمایل و صلاحدید، بتوانیم خدمات مهندسی خود را در بالاترین سطح به کارفرما یا کارفرمایان عزیز ارائه کنیم. 

 

نمونه های طراحی

یکی از بخش های جالب توجه، می تواند نمونه کارها باشد. سایت های فراوانی وجود دارند که به طور مثال، سایت HOUZZ که بالغ بر ده میلیون تصویر معماری دارد. چه معماری داخلی و بیرونی که انسان با تماشای تنوع سازه های اجرا شده بشری حیرت می کند. اینکه طرح های بینهایتی وجود دارد که همگی از ذهن خلاق انسان بیرون می آید. ما در این قسمت، طرح هایی را که در گذشته برای کارفرماهای متعدد انجام داده ایم را جهت نمایش آرشیو کرده ایم. امیدواریم در مسیر مشارکت در رسیدن به نتیجه های طراحی های مان به تیم طراحی و کارفرما یاری رساند. در این بخش، نمونه های معماری، طراحی محوطه، دفترچه محاسبات سازه ای قرار دارد که می توانید مراجعه و مطالعه فرمایید.

 

مقالات آموزشی سایت

در انتها، بخش مقالات آموزشی را معرفی می کنیم که در بخش وبلاگ سایت قرار گرفته است. در اینجا، مطالب بسیاری از جمله، سبک های معماری، مصالح نوین ساختمانی، تا شیوه های اجرای سازه ای، مطالب جالب و آموزنده، اخبار جدید جهان ساخت و ساز را نشر خواهیم داد. اگر علاقمند به نکات و مطالب جدید در مورد نرم افزارهای ساختمانی، تکنولوژی های نوین و تازه های علم معماری و عمران هستید، به شما پیشنهاد می کنیم مطالب این قسمت را بررسی بفرمایید. با تشکر.