شماره تماس: 09351209516  پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

فاصله کلاردشت تا دریا

از کلاردشت تا دریا چقدر فاصله است؟

طرح شبکه نخبگان کلاردشت
پنجاه سال قبل، شمار تحصیل کرده های کلاردشت، اندک بود. پنجاه سال گذشت، تعداد تحصیل کرده های ما افزایش یافت. ما برای تحصیل کردن، علم آموختن، میلیاردها تومان هزینه کردیم و زحمات زیادی را به جان خریدیم. که امروز اگر شهرمان نیاز به متخصص داشت، نگوییم که نداریم، بگوییم که داریم و از داشتن آنها برای بالا بردن رفاه و نشاط شهرمان استفاده کنیم.
بنابراین، باید از فکر شهروند متخصص استفاده کرد. از تخصص و مهارت یک شهروندی که به فرض بیست سال مطالعه کرده و اندیشیده. چطور؟ دنیای جدید و تکنولوژی های نوین به ما چه مددی می رساند.
بسیار می گویند که شهر نیاز به شورای شهر متخصص دارد. اما متخصص در چه زمینه ای؟ می دانم که شهر به وجود متخصصینی در ده ها زمینه نیاز دارد. ما چند تا از آنها را در شورا می توانیم جا دهیم؟! قسمت یک روزه ای! بلکه ما به شخصی نیاز داریم که او به متخصصین احترام بگذارد. همین و بس. و فهم این مسئله، خود نیازمند این است که او، خود در رشته ای متخصص باشد و بداند در دنیای علم به چه میزان تحلیل های دقیق تولید کرده اند و راهکارهای کارآمد پدید آورده اند. یا اینکه سابقه مدیریت های علمی داشته باشد. هرچند نیت پاک و عشق به خدمت به خلق می تواند بسیار کمک کننده باشد. اما، این تفکر که تخصص چه فایده ای دارد، و شورا نیازمند مرد عمل است، ناپسند و بی اندازه مهلک خواهد بود.

 

 

نیاز به اصلاح دارد... مهر 1397

 

 

 

 

 


 مقالات مرتبط