کلاردشت کجاست؟

   کلاردشت، شهرستانی که چه در داخل، و چه در خارج کشور زبانزد خاص و عام بوده و یکی از نقاط خوش آب و هوای کره ی زمین می باشد. بی دلیل نیست که آن را "بهشت ایران" می نامند. کلاردشت در قسمت غربی استان مازندران و در دل رشته کوه البرز واقع است. این شهر با قدمت 4000 ساله که اطراف آن را کوه های پوشیده از برف و جنگل های بکر و طبیعی تشکیل داده و در 35 کیلومتری بخش مرکزی سواحل جنوبی دریای خزر واقع گشته و دارای جاذبه های توریستی و تفریحی بسیار زیادی است. کوه،جنگل،دشت،دریاچه،رود، آبشار، آب و هوای لطیف، مردمان سازگار و مهمان دوست و برخی آثار و ابنیه های تاریخی در گستره ای نسبتا محدود یکجا گرد هم قرار گرفته اند.منطقه کلاردشت با جاذبه های فراوانش سالانه پذیرای هزاران گردشگر داخلی وخارجی است.

کلاردشت کجاست کلاردشت، در غرب استان مازندران واقع است. شهرستانی که چه در داخل، و چه در خارج کشور زبانزد خاص و عام بوده و یکی از نقاط خوش آب و هوای کره ی زمین می باشد. بی دلیل نیست که آن را "بهشت ایران" می نامند. کلاردشت در قسمت غربی استان مازندران و در دل رشته کوه البرز واقع است. این شهر با قدمت 4000 ساله که اطراف آن را کوه های پوشیده از برف و جنگل های بکر و طبیعی تشکیل داده و در 35 کیلومتری بخش مرکزی سواحل جنوبی دریای خزر واقع گشته و دارای جاذبه های توریستی و تفریحی بسیار زیادی است. کوه،جنگل،دشت،دریاچه،رود، آبشار، آب و هوای لطیف، مردمان سازگار و مهمان دوست و برخی آثار و ابنیه های تاریخی در گستره ای نسبتا محدود یکجا گرد هم قرار گرفته اند.منطقه کلاردشت با جاذبه های فراوانش سالانه پذیرای هزاران گردشگر داخلی وخارجی است. فاصله کلاردشت تا دریا از سوال های رایج دیگری که می پرسند، فاصله کلاردشت تا دریا است. خیلی سریع بخواهیم پاسخ بدهیم، می شود نیم ساعت! اما این توضیح را هم بخوانید. کلاردشت... راه های دسترسی کلاردشت بهتر است به نقشه گوگل مراجعه کنیم تا به خوبی مکان این شهرستان کم نظیر برایمان آشکار شود. همانطور که مشخص است، کلاردشت نزدیک ترین شهرستان شمالی پایتخت است. از تهران که به سوی چالوس حرکت می کنیم، پس از چند ساعت به شهر مرزن آباد می رسیم. مرزن آباد دیگر جزء شهرستان کلاردشت محسوب نمی شود، هرچند ده ها سال چنین بوده. به هر حال، در مرزن آباد، یک دو راهی می بینیم، یکی به سمت چالوس و دریا، دیگری به سمت کلاردشت و زیبایی های جنگل و صدای پرندگان و دشت سرسبز و هوای خوش! و راه دیگری هم هست. کلاردشت از یک سو به مرزن آباد و از آن طریق به تهران چالوس در ارتباط است، و از طرف دیگر، از طریق جاده رویایی عباس آباد، به شهر ساحلی عباس آباد متصل است که این مسیر، در فصل پاییز و بهار و در واقع در طول سال، به یقین که یکی از زیباترین جاده های جهان است. این مسیر که حدود پانزده به اصطلاح دکه بین راهی دارد، جای خوبی است برای ایستادن و قدم زدن و صرف ناهار و نوشیدن چای! و از همه مهم تر، کسب آرامش.

 

راه های دسترسی به کلاردشت

بهتر است به نقشه گوگل مراجعه کنیم تا به خوبی مکان این شهرستان کم نظیر برایمان آشکار شود. همانطور که مشخص است، کلاردشت نزدیک ترین شهرستان شمالی پایتخت است. از تهران که به سوی چالوس حرکت می کنیم، پس از چند ساعت به شهر مرزن آباد می رسیم. مرزن آباد دیگر جزء شهرستان کلاردشت محسوب نمی شود، هرچند ده ها سال چنین بوده. به هر حال، در مرزن آباد، یک دو راهی می بینیم، یکی بlه سمت چالوس و دریا، دیگری به سمت کلاردشت و زیبایی های جنگل و صدای پرندگان و دشت سرسبز و هوای خوش!

 و راه دیگری هم هست. کلاردشت از یک سو به مرزن آباد و از آن طریق به تهران  چالوس در ارتباط است، و از طرف دیگر، از طریق جاده رویایی عباس آباد، به شهر ساحلی عباس آباد متصل است که این مسیر، در فصل پاییز و بهار و در واقع در طول سال، به یقین که یکی از زیباترین جاده های جهان است. این مسیر که حدود پانزده به اصطلاح دکه بین راهی دارد، جای خوبی است برای ایستادن و قدم زدن و صرف ناهار و نوشیدن چای! و از همه مهم تر، کسب آرامش.

 

 

نقشه گوگل کلاردشت (کلیک کنید...)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این صفحه در حال ساخت / تکمیل است . ششم مرداد 1398...


مطالب مرتبط